Чому Кременчуцька прокуратура гальмує розгляд корупційної справи по екс-директорці 5 –ї гімназії І.Бобер?
Влітку 2016 року представник Г.О. «Громадський контроль та допомога» звернув увагу, що на території кременчуцької гімназії №5, а саме на футбольному майданчику, який був побудований за умовами Євростандарту за ініціативи О.Бабаєва грають дорослі чоловіки. Ще одна деталь, що привернула увагу активіста, - на центральному вході на територію школи висить табличка «Вхід на територію школи після 20.00 заборонений (адміністрація)», а година була вже за 20-ту. Активіст поцікавився чи є у гравців дозвіл на знаходження та проведення футбольної гри на території навчального закладу. Почувши незадовільну відповідь з боку чоловіків, активіст викликав патрульну поліцію для з’ясування даних обставин. У своїй відповіді співробітникам патрульної поліції чоловіки повідомили, що не мають офіційного документу-дозволу для зайняття шкілького майданчику для міні-футболу, але усний дозвіл від директора гімназії мають і це може підтвердити черговий школи. Активіст Г.О. разом з нарядом П.П. пройшли до чергового із питанням легітимності знаходження невідомих людей на території школи ще й заборонений адміністрацією час. У відповідь черговий зазначив, що дирекція школи погодила здачу в оренду даного футбольного майданчику і представив журнал обліку, в якому був розписаний розклад ігор, назви команд і суми грошей за оренду майданчику. Судячи з зовнішнього вигляду журналу його можна визначити як речовий доказ ведення «чорної бухгалтерії». Суми, зазначені у журналі коливались в межах 250 гривень за годину, що в цілому складало від однієї до декількох тисяч гривань за день. Активіст попросив патрульних вилучити даний журнал обліку як речовий доказ, але отримавши від них незадовільну відповідь, попросив їх відзняти на свій нагрудний відео-реєстратор для фіксації його наявності.
Надалі Г.О. «Громадський контроль та допомога» була направлена заява на депутатську комісію «з питань освіти, сім’ї, молоді, спорту…» Кременчуцької міської ради. Розгляд даної заяви був досить затяжним і тривав декілька місяців. На одному з засідань даної комісії профільний заступник міського голови О.Усанова навіть толком не могла відповісти, чи являється здача в оренду території освітнього закладу порушенням Закону чи ні. І це незважаючи на те, що здача в оренду відбувалась абсолютно «по-чорному» без будь-якого офіційного обліку і звітності перед виконкомом і громадою міста, якій за Законом і належить територія школи. Голова Г.О. «Громадський контроль та допомога» С.Полюхович зазначив ,що Закон України «Про освіту забороняє здачу територій і приміщень освітніх закладів в оренду і будь-яку їх експлуатацію, що не пов’язана з навчально-виховним процесом». З другої спроби розгляду заяви депутатська комісія вирішила провести виїзне засідання на території даної гімназії для перевірки. На даному виїзному засіданні екс-директор ліцею №5 І.Бобер зізналася (певно враховуючи фото-відео фіксацію журналу «чорної бухгалтерії) , що вона дійсно здавала в несанкціоновану оренду шкільний майданчик для міні-футболу організаціям та групам осіб, але гроші використовувала виключно на благочинну діяльність (посміхнуло: не абияка мотивація, довести яку вона теж в суті не може - авт.) Дане зізнання було запротокольоване депутатською комісією і додане до матеріалів справи. На черговому засіданні деп. комісії, її члени, у відповідь на заяву Г.О., рекомендували активістам звернутися до прокуратури. На що С.Полюхович зазначив, що звернення до прокуратури повинна робити сама депутатська комісія по факту відповідно наданих матеріалів, які їм представила громадська організація, так як порушено права і інтереси громади міста, а орган місцевого самоврядування зобов’язаний ті права і інтереси захищати. Але, не зважаючи на таку кволу реакцію влади, та і, зрештою, не очікуючи адекватних дій від неї, Г.О. «Громадський контроль та допомога» все ж направила звернення до місцевої прокуратури м. Кременчука про здійснення перевірки факту зловживання службовим положенням директором 5-го ліцею, що полягає у незаконній здачі в оренду території підлеглого їй шкільного закладу, з метою особистого збагачення. Але місцевою прокуратурою дана заява розглядається вже більше 3-х місяців (замість визначених законом 30-ти днів) і без жодних зрушень. За цей час керівництво міста «біжком» звільняє директора 5-го ліцею з посади, а дана справа нібито іде у небуття.
Можна скласти приблизну калькуляцію неабиякого заробітку І.Бобер, через незаконну здачу в оренду шкільного майданчику для міні-футболу:
Сезони для гри у футбол на відкритому майданчику: весна, літо, осінь (там навіть в дощик можна грати на дорогому штучному покритті).
Отже: 9 міс – 270 днів, або 36 тижнів.
Година оренди -250 грн. вдень, залежно від сезону, приблизно 5 годин – 1250 грн в будній день, а у вихідні – 10 годин – 2500.
У будні: 1250x5 = 6.250
У вихідні: 2x2.500 = 5000
В тиждень: 6.250+5000=11250
В місяць: 11250x4 = 45000 грн. (непогана «ліва зарплатка» для директора школи – авт.)
Не зважаючи на затягування, гальмування і «замилення» справи по незаконному збагаченню шляхом зловживання службовим становищем екс-директоркою кременчуцького гімназії №5 І.Бобер, Г.О. «Громадський контроль та допомога» продовжує дану справу і готує відповідне звернення до обласного прокурора.
Вся фото-відео фіксація є в матеріалах справи в правоохоронних органах. Особисто я не можу їх надати в якості речових доказів, це можуть зробити тільки відповідні органи.
Читайте на сайті «Телеграф» статтю від 21.05.2015 «Чому директорка 5-ї гімназії І.Бобер носить дорогу сумочку Chanel і чому вона заборонила дітям приходити на випускний у вишиванках».